Dystrybucja produktów to niezwykle złożony proces, na który wpływa wiele czynników…

Wśród nich znajduje się odległość, tonaż i wielkość ładunków oraz czas, w którym mają one dotrzeć do miejsca docelowego. Nierzadko dystrybucja jest na tyle skomplikowana, że wymaga profesjonalnych rozwiązań logistycznych. W takich sytuacjach zdecydowanie korzystniej dla przedsiębiorcy jest to zadanie zlecić firmie zewnętrznej posiadającej w tej dziedzinie niezbędne doświadczenie.

Ważne jest, aby tę usługę powierzyć doświadczonej firmie, która jest w stanie zaoferować nie tylko konkurencyjne ceny, ale również specjalistyczną wiedzę z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw. Istotna jest tutaj m.in. umiejętność podejmowania szybkich decyzji, związanych z zapewnieniem łączności producenta z finalnymi nabywcami, również w sytuacjach awaryjnych.

Zlecenie dystrybucji produktów firmie zewnętrznej niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala zmniejszyć koszty inwestycyjne i operacyjne, co dla wielu przedsiębiorców będzie najbardziej znaczącym argumentem przemawiającym za tym rozwiązaniem. Oprócz tego daje ono możliwość skupienia się na podstawowej działalności, ponieważ właściciel firmy nie musi zajmować się kwestiami logistyki. W ten sposób zyskuje on więcej czasu na przemyślenie skutecznych strategii rozwoju firmy, czy też wprowadzenie do swojej oferty nowych produktów i usług. Warto dodać, że operator zewnętrzny posiadający doświadczenie w dystrybucji produktów może skutecznie wykorzystać swoją wiedzę w tej dziedzinie.

dystrybucja produktów

Niektórzy przedsiębiorcy są zdania, że dystrybucja własna pozwala szybko reagować na ewentualne zmiany rynkowe i sygnały płynące od odbiorców. Trzeba jednak pamiętać, że wymaga to odpowiedniej infrastruktury, niezbędnych sprzętów oraz zatrudnienia pracowników wykonujących wszelkie zadania związane z kwestią dystrybucji produktów. Oprócz kosztów związanych z budową i utrzymaniem własnych magazynów oraz floty pojazdów dostawczych czy pensji pracowników, należy też wspomnieć o wydatkach na zakup i wdrożenie systemu IT. W niektórych przypadkach może więc okazać się to przedsięwzięciem mało opłacalnym tym bardziej, że wymaga ono również znalezienia odbiorców zainteresowanych konkretnymi produktami. W przypadku małych i średnich firm to zadanie bywa bardzo trudne. Konkurencja rynkowa jest obecnie bardzo duża, stąd przedsiębiorcy w celu utrzymania się w branży muszą szukać skutecznych metod prowadzenia swojej działalności w taki sposób, aby ich oferta była z jednej strony atrakcyjna, a z drugiej zapewniała zysk. Nie jest to łatwe, dlatego warto korzystać z możliwości jakie daje współpraca z firmami zewnętrznymi. Dystrybucja produktów to z pewnością element, jaki z powodzeniem można powierzyć specjalistom w tej dziedzinie.

W wachlarzu naszych usług znajduje się dystrybucja, obejmująca całościową koordynację oraz organizację przesyłek produktów naszych partnerów handlowych i nie tylko. Specjalizujemy się w dystrybucji produktów teleinformatycznych, wyposażenia wnętrz, elektronicznych oraz hydraulicznych, jednak chętnie podejmiemy wyzwania związane z innymi segmentami rynku. Nasze doświadczenie w branży oraz wypracowane skuteczne metody działania pozwalają na uzyskanie dużych korzyści. Współpracujący z nami Klienci mogą więc liczyć na fachową obsługę, a jednocześnie więcej uwagi poświęcić podstawowej działalności swojego przedsiębiorstwa. Jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które chciałyby skupić się na rozwoju firmy i zwiększyć jej rentowność. Zapewniamy pełen profesjonalizm i fachowe doradztwo. Oferowana przez nas usługa dystrybucji produktów to gwarancja skuteczności, korzystnych warunków współpracy i najwyższej jakości obsługi.

Jeśli jesteś zainteresowany dystrybucją produktową, nie czekaj!
Skontaktuj się z nami już teraz!