Grupy zakupowe to rozwiązanie, które jest coraz częściej spotykane na polskim rynku

Tworzenie grup zakupowych

Każdy przedsiębiorca prowadzący własną działalność gospodarczą szuka rozwiązań pozwalających mu obniżyć koszty związane z funkcjonowaniem firmy, a jednocześnie zapewnić odbiorcom produkty i usługi na najwyższym poziomie. Silna konkurencja oraz obecność dużych podmiotów o ugruntowanej renomie na rynku to dodatkowe elementy, jakie wymagają z jego strony przemyślanej strategii działania. Jedną z nich jest tworzenie wraz z innymi przedsiębiorcami grup zakupowych, które w Polsce zyskują sobie coraz większą popularność.

Tworzenie grup zakupowych polega na nawiązywaniu wzajemnej współpracy pomiędzy wieloma przedsiębiorstwami, które wzajemnie generują popyt lub dokonują wspólnych zakupów za pośrednictwem jednej z firm należącej do zrzeszenia. Grupy zakupowe to inaczej stowarzyszenia podmiotów kupujących, które pozwalają osiągnąć efekt skali poprzez jednoczenie potrzeb zakupowych w jedno zbiorcze zamówienie. Celem tworzenia grup zakupowych jest możliwość osiągnięcia większej siły przebicia podczas negocjacji warunków współpracy, logistyki oraz zakup dóbr w znacznie korzystniejszych cenach.

Tworzenie grup zakupowych

Grupy zakupowe tworzone są zazwyczaj przez małe i średnie firmy, które działając samodzielnie nie mogłyby uzyskać dobrych warunków współpracy z dostawcami. Może to więc być doskonały sposób na obniżenie kosztów prowadzenia działalności, co jest szczególnie ważne przy dużej i silnej konkurencji na rynku. Oczywiście należy pamiętać, że tworzenie grup zakupowych wymaga posiadania bardzo specjalistycznej wiedzy z różnych dziedzin oraz doświadczenia w prowadzeniu tego typu przedsięwzięć. Jednak zorganizowane przez wykwalifikowaną jednostkę, mogą przynosić wymierne korzyści wszystkim członkom. Zaletą tego rozwiązania jest z pewnością zachowanie dużej niezależności firmy, a także dostęp do wielu nowych towarów i usług, a tym samym możliwość poszerzania swojej oferty. Niższa cena kupowanych towarów i usług sprawia, że rentowność prowadzonej działalności gospodarczej wzrasta. Ponieważ grupy zakupowe współpracują tylko ze sprawdzonymi dostawcami, znacznie obniżone zostaje ryzyko nie wywiązania się z umowy przez dystrybutorów. Przedsiębiorca należący do grupy zakupowej nie musi wyszukiwać samodzielnie dostawców, ani negocjować warunków umowy. Dzięki temu może więcej czasu i uwagi poświęcić na rozwijanie swojej działalności, wprowadzanie innowacji, czy też rozszerzanie oferty produktów lub usług.

Stając naprzeciw wymaganiom niezwykle konkurencyjnego rynku oraz potrzeb klientów, oferujemy w pełni profesjonalną i kompleksową usługę obejmującą tworzenie grup zakupowych. Specjalizujemy się w branżach: IT, hydraulicznej, wyposażenia wnętrz, motoryzacyjnej oraz elektronicznej. Nasi specjaliści mają duże doświadczenie w negocjowaniu korzystnych warunków umów z dystrybutorami, a ich wiedza pozwala wybrać najlepsze rozwiązania. Dzięki temu nasi Klienci mogą stworzyć konkurencyjną ofertę, zmniejszyć koszty prowadzenia działalności, a jednocześnie uzyskać większe przychody. W czasach, gdy wymagający rynek i obecność dużych firm o zasięgu ogólnopolskim zagraża istnieniu niewielkich przedsiębiorstw, tworzenie grup zakupowych to dla tych ostatnich duża szansa. Nasz profesjonalizm, wiedza i doświadczenie w tej dziedzinie są gwarancją uzyskania dobrych warunków umowy z dostawcami, co przekłada się na zwiększenie rentowności firmy i daje jej możliwość rozwoju. Wszystkich właścicieli firm zainteresowanych współpracą z nami zachęcamy do kontaktu – gwarantujemy obsługę na najwyższym poziomie, fachową pomoc i pełen profesjonalizm w prowadzeniu grup zakupowych.

Chciałbyś się dowiedzieć więcej na temat tworzenia grup zakupowych?
Skontaktuj się z nami już teraz!